Створення ортофотоплану

Ортофотоплан — це фотографічний план місцевості на певній земельній ділянці, отриманий шляхом аерофотозйомки з подальшим перетворенням знімків за допомогою методів ортотрансформування. Інакше кажучи, це фотографічна мапа місцевості, склеєна з великої кількості знімків, що створені вертикально вниз із заданої висоти, яка дає можливість з максимальною достовірністю відтворити земну поверхню.

Для отримання ортофотоплана кожне вихідне зображення трансформується таким чином, щоб прибрати спотворення, які виникають за рахунок рельєфу та способу отримання зображення. В результаті, кожне зображення зводиться до планової проекції, при якій кожна точка місцевості спостерігається чітко вертикально. А потім набір зображень перетворюють в єдину картинку.

Не так давно вихідну картографічну інформацію для його створення отримували з допомогою аналогових камер, встановлених на літаках. І це було досить дорого. Тоді як дрони визначають координати з точністю до декількох сантиметрів. Зйомка залежить від погодних умов в найменшому ступені. В результаті, використання дронів дозволяє значно знизити витрати на провадження аерофотозйомки, а головне — добитися покращення якості в рази.